11 tipov ako sa obliecť tak aby vám oblečenie lichotilo a vyzerala ste štíhlejšie

Ak chcete vždy vyzerať skvelo mali by ste spoznať vašu postavu. Len tak budete vedieť čo vám pristane. Neriešte módne trendy radšej stavte na rokmi overené pravdy ktoré platia. Tiež sa toho držím a preto som pre vás pripravila jednoduchý manuál ako využiť oblečenie vo svoj prospech. Stačí ak sa ho budete držať a vaše oblečenie bude pracovať pre vás a bude vám vždy lichotiť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Desiatky módnych trendov prichádzajú a odchádzajú takže niekedy ani nestihneme zachytiť čo je práve trendy a už je to preč. Niekedy môže byť ťažké určiť, či to čo je práve horúcim módnym trendom lichotí aj našej postave. Preto je veľmi dôležité aby ste vedeli aký ste takzvaný body typ napr. hruška, jablko a pod. Ak správne určíte aký ste typ a budete si vedomá svojich predností či nedostatkov. Až potom budete vedieť čo vám sluší, v čom vám to pristane a budete schopná budovať si svoj štýl bez ohľadu na trendy. Musíte pochopiť, že budete vyzerať skvelo iba v tom čo lichotí vašej postave a nie to čo je práve trendy.

 

Dnes sa pozrieme na 11 spoľahlivých stylingových tipov, ktoré vám pomôžu vyzerať skvelo bez ohľadu na to aký ste typ. Bez ďalších okolkov tu je môj návod na obliekanie „lichotivým“ spôsobom.

 

 1. Peplum- je jeden z tých strihov ktoré vám pomôžu aby vaša postava vyzerala lepšie. Nielen že vyzerá dievčensky a nežne, ale pomôže vám veľmi jednoducho zamaskovať aj nie až tak ploché bruško. Preto ak môžete siahnite po pár kúskoch s touto rozkošnou sukničkou, či už to budú šaty alebo blúzka určite neurobíte chybu.                                                                                
 2. Sťahujúca blielizeň- je určite jedným z najlepších vynálezov ktoré sa v dámskej móde objavili a preto by bol hriech keby sme nevyužívali možnosti ktoré nám poskytuje. Ak chcete vytvoriť ilúziu štíhlejšej postavy, alebo si chcete dopriať obtiahnuté šaty na nejakú špeciálnu príležitosť  sťahujúca bielizeň by mala byť  vašou voľbou číslo jeden. Môžete si potom užívať krásne okamihy a nemusíte riešiť to ako vyzeráte pretože budete vyzerať bezchybne.
 3. Malé vzory- sú skvelými spojencami každej ženy,  pretože vám veľmi jednoducho pomôžu odviesť pozornosť od problémových miest. Preto moja rada znie držte sa čo najďalej od veľkých vzorov a radšej svoj šatník doplňte o drobné vzory či už bodky, kocky a pod.                                                                                                                                                           
 4. Stavte na jednu farbu- ak svoje oblečenie zladíte od hlavy po päty do jednej farby docielite zaujímavý efekt, ktorý naozaj funguje. Nielen že budete vyzerať štíhlejšie, ale predĺžite svoju siluetu a budete pôsobiť vyššie. V čom je ten trik? Farebné oblečenie rozseká vašu postavu takže niekde môžete pôsobiť štíhlejšie niekde zasa plnšie obzvlášť ak netrafíte správne farby na miesta ktoré treba potlačiť a ktoré vyzdvihnúť. V jednej farbe sa vám to nestane.
 5. Zoštíhľujúce šaty- tmavé boky a predný a zadný diel bledý to sú tie šaty, ktoré mám na mysli. Tieto šaty robia doslova optické zázraky. Tmavá strana opticky odreže vaše boky, takže budete vyzerať užšie. Čím väčší je kontrast tým lepšie, pretože tým viac vás šaty zoštíhlia. Tento typ šiat by mala mať doma každá žena, lebo sa hodia na každú príležitosť takže ich určite vynosíte.
 6. Topánky telovej farby- najideálnejšie sú v klasickom prevedení lodičiek na vyššom tenkom podpätku. Tento typ  predĺži siluetu a keďže ide o farbu podobnú pokožke nebudú pôsobiť rušivo pri žiadnom outfite.                                                                             
 7. Oblečenie na mieru- vždy sa uistite že vám vaše oblečenie dobre sedí. Voľba tesného oblečenia môže spôsobiť doslova katastrofu a pridať vám aj 10 kíl navyše. Preto oblečenie vždy skúšajte a voľte správnu veľkosť na vašu postavu. Alebo využite služby krajčíra, ktorý vám zoberie miery a ušije oblečenie presne pre vás.
 8. Správna spodná bielizeň- často podceňujeme význam nosenia správnej veľkosti bielizne napr. podprsenky. Všeobecne platí že bielizeň je základ. Ak je podprsenka príliš tesná, môže vytvoriť faldy na bokoch a rovnako tak malé košíky môžu spôsobiť, že vám budú prsia doslova vyliezať. Preto ešte raz zdôrazňujem noste správu veľkosť bielizne!!! To vám pomôže udržať  optimálnu siluetu.                                                                                                                                                         
 9. Správna dĺžka rukávov- často zabúdame na ruky a nevenujeme im dostatočnú pozornosť. Často však práve ruky sú veľkým kameňom úrazu. Nevyberajte si topy a blúzky s rukávmi, ktoré siahajú po najširšiu časť vašej ruky. Rukávy ktoré pokryjú hornú časť ruky a siahajú po lakeť sú ideálne a najviac lichotivé.
 10. Správna dĺžka sukne- ak nemáte kolená hodné obdivu a chcete aby vaše nohy vyzerali chudšie vyberajte si sukne, ktorých dĺžka bude siahať až po najužšiu časť vašich nôh. Nikdy nie vyššie. Takže žiadne mini radšej dĺžka okolo kolien.                                                                                                                                                                                                               
 11. Rozlúčte sa s muffinkami- muffinky ktoré vytŕčajú z nohavíc na bokoch, nie sú práve to, čo by žena chcela ukázať nie to ešte zvýrazniť. Ak chcete, aby vaša postava neponúkala muffinky zabudnite na úzke nohavice s nízkym sedom. Namiesto nich noste nohavice s vysokým pásom v optimálnom strihu, ktoré vám urobia krásne boky a ploché bruško.
Ak sa Vám článok páčil, dajte mu páči sa mi. Ak si myslíe, že by mohol zaujímať aj Vašich známych, zdieľajte ho s nimi na sociálnych sieťach.

 

Autor: Alila Foto zdroj: pinterest. com

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.