Aké malé čierne šaty pristanú Vášmu typu postavy

Malé čierne šaty inak známe aj pod skratkou LBD patria medzi základné ba priam povedala by som, že až povinné kúsky každého správne vyskladaného ženského šatníka. Nemusíte mať žiadne iné šaty, ale tieto určite ÁNO. Ak ich ešte nemáte tak rozhodne nastal ten čas, aby ste túto chybu napravili. Ja vám dnes v tomto článku predstavím rôzne strihy, ktoré sú idálne pre jednotlivé typy postavy. Ak sa budete držať mojich rád, výber tých správnych LBD by pre vás nemal byť žiaden problém.

Malé čierne šaty sú jednoznačne tým kúskom oblečenia, ktoré by mala mať v šatníku každá žena. Bez rozdielu či ste mladá teenagerka, ktorá si ešte len hľadá svoj štýl, alebo zrelá žena s vycibreným vkusom. Vždy si  pamätajte čierne šaty sú základ. Nielen že je to klasika nad klasiku,  ktorá nikdy nevyjde z módy, ale je to ten kúsok s ktorým nič nepokazíte. Ak si navyše zvolíte správny strih, tak tieto šaty dokážu s vašou postavou robiť doslova zázraky.  Vyzdvihnú to čo chcete aby vyniklo a naopak pekne zakamuflujú nejaké tie nepodstatné nedostatky.

Poďme sa teda pozrieť, aké malé čierne šaty sú ideálne pre jednotlivé typy postavy. Na obrázkoch tiež nájdete príklady, ako tieto šaty jednoducho vďaka doplnkom zladíte na bežný deň, na formálnu príležitosť a na večernú párty.  Ak viete aký ste typ budete presne vedieť po akom strihu máte siahnuť keď pôjdete najbližšie na nákupy.

Presýpacie hodiny

Dámy ktoré majú postavu v tvare presýpacích hodín teda širšie ramená úzky pás a výrazne boky, by mali siahnuť po šatách na hrubších ramienkach, ktoré vyvážia širšie ramená. Rovnako vhodný je pre vás hlboký výstrih zvýrazňujúci dekolt.  Vzhľadom na vašu postavu by ste mali voliť strih, ktorý bude zvýrazňovať pás a sukňa bude voľná skôr padavá. Tým docielite, že voľná sukňa zakryje boky, ktoré nebudú biť do očí, ale zato štíhli driek a plný dekolt hneď každého upútajú.

 dámske šaty,damske saty,elegantné šaty, puzdrové šaty,kratke saty, čierne šaty dámske šaty,damske saty,elegantné šaty, puzdrové šaty,kratke saty, čierne šaty

Obrátený trojuholník

Ak máte postavu so štíhlym driekom, útlymi bokmi, ale zato so širšími ramenami hovoríme o postave obráteného trojuholníka. Pri tomto type postavy potrebujete vytvarovať  postavu hlavne v dolnej časti a pridať si objem na bokoch, aby ste docielili súmernejšiu siluetu, ktorá by odpútala pozornosť od širších ramien a trochu ich zjemnila. Preto sú pre vás ideálne šaty na jedno rameno s objemnejšou sukňou.

 dámske šaty,damske saty,elegantné šaty, áčkové šaty,kratke saty, čierne šaty dámske šaty,damske saty,elegantné šaty, áčkové šaty,kratke saty, čierne šaty

Jablko

V prípade postavy v tvare jablka potrebujete odviesť pozornosť od brucha a celej stredovej oblasti. Ideálne sú pre vás šaty, ktoré sú od pŕs na dol skôr splývavé, z voľného padavého materiálu. Určite zabudnite na elastické materiály a úzke obtiahnuté strihy, to vašej postave rozhodne nepristane. Dominantná by  mala byť vrchná časť okolo krku, ktorá pritiahne pozornosť na tvár a ramená a zvyšok šiat opticky vyrovnáva nedokonalosti postavy.

 dámske šaty,damske saty,elegantné šaty, áčkové šaty,kratke saty, čierne šaty

Hruška

Postava v tvare hrušky je typická svojimi výraznejšími krivkami v oblasti bokov. Pre tieto postavy je dôležité, aby ste pridali objem vo vyšších partiách a vaša postava pôsobila súmernejšie. Vysvetlíme si to na príklade týchto šiat. Kedy vrchná časť v oblasti pŕs je zdobená volánmi, ktoré zväčšia objem a pritiahnu pozornosť. Dolná sukňová časť je práve naopak úplne jednoduchá, bez zbytočného zdobenia. To je základ, ktorý si vo vašom prípade treba zapamätať – pritiahnuť pozornosť na vrchné partie.

dámske šaty,damske saty,elegantné šaty, puzdrové šaty,kratke saty, čierne šaty dámske šaty,damske saty,elegantné šaty, puzdrové šaty,kratke saty, čierne šaty

Chlapčenská postava- obdĺžnik

Ženy ktoré majú skôr chlapčenskú postavu, bez typických ženských kriviek si tiež nemusia zúfať. Aj pre nich sa nájdu malé čierne šaty akoby šité na mieru. Vašu postavu musíte opticky zaguľatiť a pridať aj tie partie, ktoré v skutočnosti nemáte. Takže pre vás sú vhodné šaty s hlbším V výstrihom, ktorý dodá objem do výstrihu a peplum strih vytvaruje pás a vytvorí krivky na bokoch. Vaša postava bude pôsobiť  vyváženejšie.

 dámske šaty,damske saty,elegantné šaty, puzdrové šaty,kratke saty, čierne šaty, peplum šaty dámske šaty,damske saty,elegantné šaty, puzdrové šaty,kratke saty, čierne šaty, peplum šaty

Ak sa Vám článok páčil dajte mu páči sa mi. Ak si myslíte, že by mohol zaujímať aj niekoho z Vašich známych, zdieľajte ho s nimi na sociálnych sieťach.

Autor: Alila Foto zdroj: pinterest.com