Ako byť štýlová moletka

Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky, To, že máte nejaké to kilečko navyše ešte neznamená, že by ste sa mali natiahnuť do vreca a schovať niekde do kúta ako sivá myška. Práve naopak. Aj takzvané ženy krv a mlieko sú krásne a rozhodne  majú čo ukázať. Dnes sa spolu pozrieme na módu XXL, povieme si niekoľko tipov k obliekaniu a ukážeme si nejaké inšpirácie ako sa obliekať štýlovo a s gráciou.

Mnohé ženy, ktoré nemajú zrovna ideálnu postavu sú so svojou postavou väčšinou nespokojné. Trápia sa rôznymi dietami a robia všetko pre to, aby zamaskovali kilá navyše. Je to možno aj z toho dôvodu, že ešte donedávna sa za ideál krásy považovali ultra štíhle ženy, ktoré na nás vyskočili z každej obálky časopisu. Milé dámy zabudnite na to, doba sa zmenila a éra prehnanej štíhlosti je preč. Netvrdím, že by ste sa teraz mali prestať o seba starať a začať priberať. To ani náhodou, ale rozhodne to s tým sledovaním vlastného tela netreba preháňať. 

Buďte sebavedomé a verte si 

Hovorí sa, že každá žena sa chce páčiť. Ak aj nie sebe tak minimálne svojmu partnerovi. Áno priznajme si to, vždy sa všetko točilo a aj bude točiť okolo chlapov. Vždy sa budeme snažiť vyzerať dobre, minimálne v očiach opačného pohlavia. Tak prečo sa ich rovno nespýtame čo si o našich dilemách s postavou vlastne myslia. V tomto prípade sú to práve chlapi, ktorí nám na naše mindráky dajú jasnú odpoveď. Stačí sa spýtať len niekoľkých z nich.

Páčia sa im normálne, pohodové ženy, ktoré je za čo chytiť a nie vešiaky na šaty, ktoré budú pri nich hrkotať kostičkami. Keď do miestnosti vojde upravená, sebavedomá žena, každý muž si ju všimne a s tým akú má postavu to vôbec nesúvisí.

Aspoň taká je moja skúsenosť, vždy keď sa s nejakým mužom bavím na túto tému. Takže si rozhodne treba veriť a ukázať všetky krivky vašej postavy. A verte mi ak je čo ukázať každý chlap sa rád pozrie.Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky,

Na prvom mieste ešte pred akýmkoľvek oblečením je preto SEBADOVERA. Verte si. Majte sa rada. Buďte sebavedomá.  Pretože, najdôležitejšie je to, čo z vás vyžaruje, ako sa sama cítite, aký máte zo seba pocit.

Ak budete mať toto vyriešené sama zo sebou, potom budete vyzerať skvelo v čomkoľvek čo si oblečiete, nech je vaša postava akákoľvek.

Správna veľkosť je dôležitá

Zabudnite na veľké oblečenie v neforemnom strihu, ktoré na vás iba visí a zbytočne vám pridáva kilá navyše, ktoré vlastne ani nemáte. Netreba sa skrývať za takýto typ oblečenia. Môže vám skôr uškodiť ako pomôcť. Vy potrebujete oblečenie, ktoré vám bude presne sedieť na postavu. Opticky ju zúži a vyformuje na tých správnych miestach.

Nekupujte si zbytočne o číslo, alebo dve väčšie oblečenie.  Radšej strávte v kabínke viac času a vyskúšajte si viac veľkostí prípadne viac strihov. Až kým nenájdete taký, ktorý vám úplne vyhovuje.

Ak máte takú možnosť  určite vám odporúčam, aby ste šli nakupovať s niekým, na koho sa môžete spoľahnúť, že vám kriticky povie, či vám oblečenie ktoré skúšate aj skutočne sedí. Niekedy je dobré počúvať aj názor niekoho iného, lebo iný nás často vidia inak, ako sa vidíme my sami. Mám tým na mysli, že ak vám sa zdá váš zadok "veľký" to ešte neznamená, že aj ostatní ho vnímajú ako lodný kufor. 

Viem pri otázke veľkosti oblečenia sa často mnohé ženy ohradia a majú hneď niekoľko výhovoriek typu:

  • nebudem nosiť obtiahnuté veci
  • necítím sa dobre v oblečení ktoré nie je voľné
  • cez voľné oblečenie aspoň nie je vidno moje "špeky na boku"
  • radšej si dám väčšie tričko, aby som prekryla zadok, boky, brucho a pod.

Jasné nedostatky treba zakamuflovať, ale treba to robiť rafinovane. Treba priznať pás aj keď nie je ideálny, rovnako tak prsia a boky. Treba poznať svoj typ postavy a podľa toho dotiahnuť detaily v obliekaní. 

Ak neviete aký máte typ postavy odporúčam vám tento článok kde sa všetko dozviete.

Pri veľkosti oblečenia mi nedá ešte nepripomenúť, že rovnako tak ako si netreba kupovať príliš veľké oblečenie ani príliš malé a úzke oblečenie nie je zrovna ideálne. Nesnažte sa obliekať do veľkosti M ak je jasné, že vaša postava takýmito mierami práve nedisponuje. Tiež veľmi elastické oblečenie, ktoré zdôrazní úplne všetko nechajte radšej pre iné dámy.

Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky,

 Farby a farbičky

Určite nemusíte chodiť iba v čiernom od hlavy po paty, ako vrana. Mýtus, že čierna zužuje si treba veľmi rýchlo vyhodiť z hlavy a staviť na farby. Zasa to má spojitosť s vaším typom postavy. Dôležité je si v tomto prípade zapamätať, že na tú časť ktorú chcete zvýrazniť treba použiť svetlejšie, živšie farby a na tú časť postavy ktorú chcete potlačiť, zoštíhliť treba použiť tmavšie farby. Farby navyše zlepšia vašu náladu, veď je určite príjemnejšie stráviť deň v príjemných farbách, ako sa obklopiť depresívnou čiernou a šedou.

Kvalitné materiály

Veľkú pozornosť venujte výberu materiálov. Stavte skôr na prírodné materiály ako napr. bavlna, vlna, kašmír, hodváb a pod. Tieto materiály dobre sajú pot a sú príjemné na dotyk  takže sa v nich budete cítiť pohodlne. Nič vás nebude ťahať ani tlačiť. 

Použité materiály by mali mať aj prímes elastanu. Jednak sa vám takého oblečenie bude ľahšie obliekať, lepšie sa prispôsobí vašej postave a vydržíte v ňom počas celého dňa bez toho, aby ste sa cítili nepríjemne. 

 

Doplnky ako posledná bodka

Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky,

Nezabúdajte na doplnky. Skvelo vám pomožu odtiahnuť pozornosť od neželaných partii. V tomto prípade by ste sa mali vyhývať príliš masívnym šperkom, ktoré zbytočne pridávajú na objeme. Tiež si dajte pozor na veľkosť a tvar jednotlivých častí. Guličky a kruhy radšej vymeňte za pozdĺžne hranaté tvary.

Ak si už chcete dať napr. korálky tak voľte radšej menšie na dlhej retiazke, ako veľké a bližšie ku krku. Tiež náramky vyberajte skôr tenšie a menej výrazné.

Kabelky prispôsobte outfitu. Tu v podstate žiadne obmedzenia čo sa týka farby, tvaru a pod. neexistujú takže sa môžete takpovediac vyblázniť koľko chcete. Pamätajte iba na jednu skutočnosť. Malým ženám sa hodia malé kabelky zatiaľ čo na väčších a vyšších postavách vyzerajú skôr komicky.

Preto siahnite radšej po kabelkách väčších rozmerov. Opticky tým vyvážite postavu a navyše veľké kabelky sú stále v trende.

Ale dosť bolo teoretizovania mám tu pre vás ešte zopár zaujímavých inšpirácii ako vyzerať trendy a štýlovo aj pri veľkosti XL a viac.

Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky,  Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky,

Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky, Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky,

Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky, Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky,

Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky, Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky, Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky, Móda pre moletky, šaty pre moletky, oblečenie pre moletky, móda pre plnoštíhle, oblečenie pre plnoštíhle, šaty pre plnoštíhle, moletka, móda moletky, moletky móda, odevy pre moletky,

 

 

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu páči sa mi. Ak si myslíte, že by mohol zaujímať aj niekoho z Vaších známych, zdieľajte ho s nimi na sociálnych sieťach.

Autor: Alila Zdroj foto:  pinterest.com