Jedny šaty 6 spôsobov ako ich nosiť

Niekedy nemusíte mať plnú skriňu šiat, aby ste vždy vyzerala inak. Že ako je to možné? Veľmi jednoducho stačí keď investujete do  jedného variabilného kúsku, ktorý je možné upraviť viacerými spôsobmi. Jedným z takých šiat sú šaty s uväzovaním okolo krku. V nasledujúcom článku si ukážeme niekoľko veľmi jednoduchých, ale zato veľmi efektných spôsobov ako ich uviazať.

Šaty s variabilným uväzovaním sú veľmi populárne najme USA ale postupne a to aj vďaka internetu sa dostávajú aj k nám a stávajú sa čoraz populárnejšie. Mnohým ženám sa tento typ šiat páči ale často krát nevedia ako na to aby boli skutočne tak variabilné ako sa to o nich hovorí. Preto sme pripravili niekoľko variácii ktoré môžet použiť ako podrobný návod.

Investovať do takýchto šiat sa rozhodne oplatí a to hneď z niekoľkých dôvodov. Sú spratné, variabilé a použiteľné na množstvo príležitostí. Keďže sa jedná o dlhé šaty z padavého materiálu hodia sa ako šaty na ples, na stužkovú, ale obliecť si ich môžete aj na svadbu či inú spoločenskú udalosť.

Na začiatok si treba povedať, že je potrebné aby ste si zadovážili taký model šiat, ktorý má dostatočne dlhé pásy na uviazanie inak sa vám uväzovanie bude robiť len veľmi obtiažne, alebo sa nebude dať uskutočniť vôbec. Tiež odporúčam skôr šaty so zvýšeným pásom a voľnou sukňou.

Ak už máme vhodné šaty môžeme sa pustiť do uväzovania. Je len na vás aký spôsob si vyberiete všetky totiž vyzerajú veľmi zaujímavo. Ja som na ukážku zvolila 6 spôsobov uväzovania, ktoré si ukážeme. Ale vy samozrejme môžete experimentovať a určite pri skúšaní prídete aj na mnohé iné spôsoby, ako šaty zaujímavo uviazať.

 

1 model šiat - Pretočené rukávy

Šaty si oblečieme a pretočíme najskôr jeden a potom aj druhý pás na ramenách

Rozšírime ich na šírku ramien, tak aby tvorili akoby rukávy

Oba pásy na chrbte prekrížime a poriadne utiahneme

Potom pásy potiahneme dopredu a krížom obtočíme okolo pása

Nakoniec vzadu na drieku zaviažeme –najlepšie na uzol

 

2 model šiat- okolo krku

Šaty si oblečieme a uchopíme  oba konce pásov

Prekrížime ich cez prsia, tak aby sme si nimi zakryli prsia a obtočíme ich okolo krku. Postupujeme tak že pravý pás obtočíme okolo krku z ľavej strany a ľavý zasa z pravej strany

Následne oba konce na chrbte skrútime, aby sme vytvorili lano. Dĺžka by mala siahať až k dolnej časti chrbta

Tu oba pásy rozdelíme a potiahneme dopredu. Následne krížom obtočíme okolo pása

Nakoniec vzadu na drieku zaviažeme- najlepšie na uzol

 

3 model šiat- twist okolo krku

Šaty si oblečieme a uchopíme oba konce pásov

Zaviažeme ich  tesne pod krkom a následne oba konce prehodíme okolo krku

Pásy potiahneme do polovice chrbta a opäť  previažeme

Následne pásy potiahneme dopredu a krížom obtočíme okolo pása

Nakoniec  vzadu na drieku uviažeme – najlepšie na uzol

 

4 model šiat- na jedno rameno

Šaty si oblečieme a uchopíme oba pásy tak, že ich potiahneme na jedno plece pričom si zakryjeme prsia

Na ramene oba pásy skrútime a prepletáme až po dolnú polovicu chrbta

Tu konce rozdelíme a potiahneme dopredu. Následne krížom obtočíme okolo pása

Nakoniec na drieku zaviažeme- najlepšie na uzol. V tomto prípade sa môžeme rozhodnúť či chceme mať uzol vpredu alebo vzadu.

 

5 model šiat – zahalené ramená

Šaty si oblečieme a oba pásy si prehodíme cez ramená aby vytvárali hlboký véčkový výstrih.

Pravý  pás cez pravé rameno, ľavý cez ľavé rameno

Rozšírime ich najviac ako sa dá, tak aby sme vytvorili rukávy

Následne oba pásy na chrbte prekrížime tak, aby smerovali do opačnej strany

Potom pásy potiahneme dopredu a následne obtočíme okolo pása

Nakoniec na drieku zaviažeme- najlepšie na uzol. Aj v tomto prípade sa môžeme rozhodnúť či chceme mať uzol vpredu alebo vzadu

 

6 model šiat- bezramienkové

Šaty si oblečieme a uchopíme jeden pás napr. pravý. Tým zahalíme ľavý prsník a následne si pás pridržíme ľavým podpazuším. Potom to isté opakujeme aj s ľavým pásom.

Keď máme oba pásy cez prsia prekrížené potiahneme ich na chrbát a rovnako ich prekrížime aj na chrbte a poriadne zatiahneme

Potom oba pásy potiahneme dopredu a následne obtočíme okolo pása

Nakoniec na drieku zaviažeme- najlepšie na uzol

 

Pamätajte si, že vždy je veľmi dôležité pásy poriadne utiahnuť a hlavne poriadne zaviazať preto odporúčam zaviazanie na uzol, aby sa nestalo, že sa vám šaty v nechcenej chvíli uvolnia a vy ukážete viac ako by ste chceli. Určite by ste tým potešili prítomných pánov aj škodoradostné dámy, ale vy by ste tým určite neboli nadšené takže si na to dajte pozor a myslite na to už pri samotnom viazaní šiat.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu páči sa mi. Ak si myslíte, že by mohol zaujať aj niekoho z Vašich známych zdieľajte ho s nimi na sociálnych sieťach.

Autor: Alila Zdroj foto: metacafe.com, etsy.com