Nebuď sivá myš, ale zažiar v šedej. Vieme ako na to.


š26Čo poviete na šedú farbu oblečenia ? Máte ju v obľube alebo ak môžete radšej sa jej vyhýbate? Ak ste ju ešte úplne nezatratili máme pre vás niekoľko inšpirácii na skvelé outfity kde šedá hrá prím a kde rýchlo zistíte, že to s tou šedou nebude až taká katastrofa. Tak sa poďte s nami inšpirovať.

V odtieňoch šedej

Šedá bola ešte donedávna viac menej zatracovanou farbou. V rebríčkoch obľúbenosti farieb rozhodne neobsadzovala popredné miesta, skôr naopak. Teraz sa však je postavenie zmenilo a šedá je takpovediac na vrchole a zažíva nevídaný boom. Šedú môžeme zaradiť spolu s čiernou, bielou a béžovou k takzvaným neutrálnym farbám. To znamená že ju bez problémov zladíme prakticky k akejkoľvek farbe. Jej veľkou výhodou je, že dokáže podporiť a nechať vyniknúť každú farbu ktorú s ňou zladíme.

Pri použití šedej v outfite máme hneď niekoľko možností ako ju kombinovať. Môžeme celý outfit vyskladať v šedej farbe a docieliť tak zaujímavý efekt, nakoľko pri šedej rozoznávame hneď niekoľko odtieňov od úplne svetlej popolavej, až po tmavú hlbokú šedočiernu. Outfit tak môžeme ladiť v jednom odtieni, alebo kombinovať odtiene šedej a vytvoriť takzvaný efekt ladenia farieb tón v tóne.

Šedá a farby

š7Ak máte predsa len radšej použitie farieb a byť celá v jednom farebnom odtieni nie je nič pre vás, šedá vám ponúka hneď niekoľko možností ako ju použiť.Krásne  sa snúbi s tlmenými farbami a ich jemnými pastelovými odtieňmi ako sú napr pudrová ružová, bledomodrá, lilavá, mentolová, jemná žltá či oranžová. V tomto prípade je vhodnejšie použiť svetlejšie odtiene šedej, ktoré s pastelovými farbami lepšie ladia a vytvárajú harmonický celok. Celkové vyžarovanie outfitu  potom pôsobí ženským dojmom a možno aj tak trochu romantickým nádychom.

Opačným protipólom farieb, ktoré sa k šedej dokonale hodia sú výrazné farby. Ide o farby s takzvanou hĺbkou a silou ako sú napr. smaragdová zelená, krvavá červená, kráľovská modrá, tyrkysová, tmavo fialová a pod. Tieto farby na to aby vynikli potrebujú aby sme ich ladili s neutrálnymi ale rovnako silnými farbami. Ak nechcete použiť klasickú čiernu je šedá dokonalou náhradou. V tomto prípade je na vás, či zvolíte svetlejšie alebo tmavšie odtiene šedej obe varianty budú dobrou voľbou. Toto ladenie farieb vynikne skôr na elegantných či slávnostných modeloch.

Keď šedá harmonizuje

Šedá okrem iných vlastností, ktoré sme už spomenuli, má aj tú danosť, že dokáže farby harmonizovať. Toho dôkazom sú aj neónové farby, ktoré v kombinácii so šedou vôbec nepôsobia vulgárne, ale skôr dievčensky a hravo. Tieto kombinácie sa používajú prevažne v športovej či ležérnej móde, čo sme mohli vidieť vo viacerých letných kolekciách. Ak hovoríme o harmonizácii farieb nemôžeme nespomenúť, že šedá znesie aj použitie vzorov. Môžete siahnúť prakticky po akomkoľvek vzore, od geometrických vzorov, cez klasické prúžky až po romantické kvetiny, všetky popri šedej vyniknú.

No a samozrejme šedá vyzerá dobre v kombinácii s akoukoľvek inou neutrálnou farbou. Outfity s použitím čiernej, bielej a šedej pôsobia čisto a veľmi distingvovane. Hodia sa do biznis štýlu, k office oblečeniu, ale kľudne aj na bežné nosenie.

Šedú nájdete prakticky na všetkých typoch oblečenia takže s voľbou nejakých kúskov do vášho šatníka určite nebude mať problém, rovnako ani s ich využitím.Veríme, že sme vás inšpirovali a predstavili šedú v lepšom originálnom svetle.

š1 š19

š16 š15

š17 š18

š12 š14

š13 š34

š29 š28

š4 š8

š6 š9

š33 š2

š10 š25

š5 š24

š32 š35

Autor: Alila Foto zdroj: pinterest.com