Sveter-ideálny kamarát na cesty aj necesty

Máte svoj obľúbený sveter?  Kúpili ste si ho v obchode, alebo vám ho uštrikovala mama či babka? V súčasnosti svetre a pleteniny vo všeobecnosti naberajú čoraz viac na popularite. Nosia sa klasické strihy, ale aj rôzne netradičné prevedenia, ktoré dokážu úplne zmeniť celkový ráz outfitu. V tomto článku si posvietime na niekoľko inšpirácii ako a s čím kombinovať výrazné svetre, ktoré sa tak stali základom celého outfitu.Máte svoj obľúbený sveter?  Kúpili ste si ho v obchode, alebo vám ho uštrikovala mama či babka? V súčasnosti svetre a pleteniny vo všeobecnosti naberajú čoraz viac na popularite. Nosia sa klasické strihy, ale aj rôzne netradičné prevedenia, ktoré dokážu úplne zmeniť celkový ráz outfitu. V tomto článku si posvietime na niekoľko inšpirácii ako a s čím kombinovať výrazné svetre, ktoré sa tak stali základom celého outfitu.

Tak ako som už spomínala v minulosti nebolo nič výnimočné, že nám naše mamičky a babičky po večeroch plietli vlnené svetre. Ihlice boli klasickou súčasťou takmer každej domácnosti. Bola to tak trochu z núdze cnosť. Veď v obchodoch toho veľa nebolo a kto chcel mať aspoň niečo originálne musel sa o to sám pričiniť. Postupne móda „domácich“ pletených svetrov ustúpila aj keď ako som si všimla dnes sa opäť šikovné žienky mobilizujú a éra handmade im k tomu veľmi pomáha.Mať taký originálny pletený sveter je skvelá voľba. Preto ak viete pliesť, alebo máte niekoho kto vám taký sveter upletie tak hor sa do toho.

Ak ale nepatríte k tým šikovným a tvorivým, ktoré sa kamarátia s ihlicami, bez problémov si vystačíte s ponukou v obchodoch. Aj tu nám obchodníci ponúkajú na výber nespočetné množstvo svetrov v rôznych strihoch a prevedeniach. S postupným nástupom chladnejších dní sa ich počet bude ešte zvyšovať. Určite je z čoho vyberať. Do popredia sa oproti klasickým strihom dostávajú aj tie menej tradičné.

Rôzne typy svetrov nájdete aj v našej ponuke.

Sveter na každý deň

Sveter je skvelá vec a ja osobne mám svetre a kardigany veľmi rada. Mám ich hneď niekoľko aj čo sa týka farby, strihu aj prevedenia. Svetre sú báječné v tom, že sú nielen praktické, príjemné na nosenie, ale fantastická je najmä ich využiteľnosť do množstva outfitov.

Sveter môže byť vaším spoločníkom prakticky každý deň.  Stačí ak siahnete po kúskoch z hrubších materiálov, ktoré veľmi ľahko nahradia saká, alebo tenšie kabátiky. Príjemne vás zahrejú najmä počas chladnejších dní a navyše ak siahnete po nejakom neopozeranom strihu môže z neho byť ten najzaujímavejší kúsok z celého outfitu.        

Módne strihy

Absolútnou jednotkou medzi svetrami sú ešte stále takzvané oversize svetre. Ak vám pripadajú ako po staršej sestre rýchlo sa týchto myšlienok zbavte a začleňte ich do svojho šatníka. Jeden takýto kúsok by ste si rozhodne mala zadovážiť.

sveter8 sveter10

Veľmi moderným prevedením sú aj voľne padavé kardigany, ktoré sa nezapínajú ale nosia sa iba prehodené cez ramená. Tieto svetre sú väčšinou vyhotovené z jemnejších materiálov s prímesov elastanu.

d7322f5189095ab7d65d4fffb690675f  sveter11            

Ďalším veľmi moderným strihom je zavinovací strih. Tento typ svetra si môžete buď prepásať výrazným opaskom alebo uviazať prostredníctvom šnúrky či mašle ktorá býva súčasťou svetríka.

sveter6 

Ak máte rada pončá môžete ich s kľudným svedomím ponechať vo svojom šatníku. Rozhodne ich nevyhadzujte. Nosia sa v rôznych farebných prevedenia a tak ako vždy dodávajú outfitu originalitu a šmrc.

sveter5 sveter7       

V nastávajúcom období budú veľmi moderné takzvané aztécke vzory, vychádzajúce z kultúry amerických indiánov a indiánov južnej ameriky. Ako už ich pôvod napovedá tento štýl sa k nám dostáva z ameriky, kde sú tieto svetre veľkým hitom. Aztécke vzory sa objavujú prakticky na všetkých typoch svetrov a ich prevedenie je hlavne v zemitých odtieňoch.

sveter4 sveter3          

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu páči sa mi. Ak si myslíte, že by tieto inšpirácie mohli zaujímať aj niekoho z Vašich priateľov, zdieľajte ho s nimi na sociálnych sieťach.

Autor: Alila Foto zdroj: polyvore.com pinterest.com