Veľké porovnanie tvarov ženského tela

tvary ženského tela,typy postavy,postava ženy,oblečenie podľa typu postavy,postava jablko,postava hruška,postava presýpacie hodiny,akú mám postavu,aký je môj typ postavy,urči typ postavy,Každá žena je svojim zjavom iná, krásna, jedinečná. Máme iné vlasy, iné črty tváre a hlavne čo je asi najviac viditeľné, každá má iný tvar tela. Ženské proporcie môžete rozdeliť do niekoľkých základných typov podľa tvaru ktorý pripomínajú.  Dnes sa spolu pozrieme na to, ako jednotlivé typy vyzerajú, ako sa od seba odlišujú, aké sú ich silné a slabé stránky. Ak ešte neviete aký ste typ, určite vám odporúčam prečítať si nasledovné riadky.

Je dobré vedieť aký typ postavy máte. Pýtate sa na čo je to dobré?  V prvom rade preto, že ak viete aký tvar má vaša postava, budete si lepšie vedieť vybrať oblečenie. Ak viete aké sú vaše prednosti, čo je na vašej postave pekné, budete vedieť čo zvýrazniť na čo upriamiť pozornosť. Naopak ak budete vedieť v čom má vaša postava nedostatky, budete vedieť ako ich šikovne zamaskovať, potlačiť a tak vytvoriť ideálnu postavu, alebo sa k nej aspoň priblížiť.

Poďme sa teda pozrieť na to aké typy ženskej postavy rozlišujeme.

tvary ženského tela,typy postavy,typy ženskej postavy,oblečenie podľa typu postavy,postava jablko,postava hruška,postava presýpacie hodiny,postava trojuholník,postava obdĺžnik,

Typ postavy -Hruška

Tento typ je tiež v niektorých prípadoch nazývaný aj ako trojuholník. Ženy s hruškovitým tvarom tela majú postavu s definovaným pásom, pričom ramená majú užšie v porovnaní so šírkou bokov. Najširšia časť tela je práve v oblasti bokov. Takže širšie boky a zadok, užší pás a útle ramená to je hruška.

Silné stránky tejto postavy- ramená, trup a ploché brucho

Cieľ na vyváženie postavy-  opticky rozšíriť hornú polovicu tela v oblasti ramien a zúžiť spodnú časť tela okolo bokov. Tým docielite harmonickú vyváženú siluetu.

Tento typ postavy má asi väčšina žien nakoľko ženy od určitého veku majú tendenciu priberať do spodných partii tela. Tuk sa ukladá na stehnách, zadku a bokoch a preto sa postava postupne mení na hruškovitú.

typ postavy hruška, postava hruška, tvary ženského tela,typ postavy hruška, postava hruška, tvary ženského tela,

Foto:di-empress.tumblr.com

Typ postavy-Trojuholník

Pre tento typ postavy je charakteristické zužovanie od ramien smerom k pásu. Ženy s touto postavou majú ramená širšie ako boky.  To znamená, že majú široké ramená a hrudník, ktoré sú veľké v pomere k útlemu pásu a šírke bokov. Príznačné pre tento typ postavy sú štíhle nohy.

Silné stránky tejto postavy- štíhli pás a krásne nohy

Cieľ na vyváženie postavy- opticky zjemniť a zúžiť  ramená a celú hornú polovicu tela. Spodnú polovicu tela zasa rozšíriť a pritiahnuť pozornosť. Skvelo vám s tým pomôžu vaše nohy, ktoré si zaslúžia, aby ste ich ukazovali.

typ postavy trojuholník, postava trojuholník, tvary ženského tela,typ postavy trojuholník, postava trojuholník, tvary ženského tela,

 

Typ postavy-Obdĺžnik

Ide o takzvaný atletický typ  postavy, ktorá má ramená, pás aj boky približne rovnako široké. Ženy s týmto typom postavy nemajú vytvarovaný pás a ich postava pôsobí prakticky rovno. V podstate ide o postavu, ktorá nemá takmer žiadne krivky, zato sa pýši štíhlymi rukami a nohami.

Silné stránky tejto postavy- dlhé štíhle ruky a nohy

Cieľ na vyváženie postavy-  dodať krivky aj tam kde ich práve nemáte. Pritiahnuť pozornosť na ramená a rovnako tak aj na boky, ktorým je potrebné dodať plnšie tvary.

typ postavy obdĺžnik, postava obdĺžnik, tvary ženského tela,

 

Typ postavy-Presýpacie hodiny

Postava v tvare presýpacích hodín je charakteristická svojimi vyváženými krivkami po ktorých túžia mnohé ženy. Pri tomto type postavy je šírka ramien a bokov identická a pás je krásne tvarovaný. Postava pôsobí veľmi žensky a zmyselne

Silné stránky tejto postavy- krivky, krivky a ešte raz krivky

Cieľ na vyváženie postavy- táto postava je už sama o sebe vyvážená takže nie je potrebné, aby ste niektorú časť zužovali, alebo naopak rozširovali. Stačí keď si budete postavu udržiavať a využívať to čo vám príroda nadelila.

typ postavy presýpacie hodiny, postava presýpacie hodiny, tvary ženského tela,typ postavy presýpacie hodiny, postava presýpacie hodiny, tvary ženského tela,

 

Typ postavy-Jablko

Postava známa guľatými tvarmi  v sebe spája  väčšie prsia,  výrazné zaoblené brucho, plnšie boky a štíhle nohy. Nakoľko pripomína toto šťavnaté ovocie dostala názov práve podľa jablka. Táto postava má najširšiu oblasť od pŕs po boky. Väčšinou je typická pre ženy s nadváhou, ktorým sa telesný tuk hromadí okolo pása.

Silné stránky tejto postavy- nohy

Cieľ na vyváženie postavy- odviesť pozornosť do najširších partii tela. Zvýrazniť oblasť dekoltu, alebo opticky predĺžiť postavu a upriamiť pozornosť na nohy.

typ postavy jablko, postava jablko, tvary ženského tela,typ postavy jablko, postava jablko, tvary ženského tela,

 

Typ postavy-Diamant

Postava  ktorá má úzke ramená a boky, ale zato širšiu oblasť pása sa nazýva diamant.  Ide o presne opačný typ postavy ako je ideálna postava presýpacích hodín. Pri tejto postave je najviac viditeľná oblasť pása. Ramená a boky v tomto prípade hrajú iba druhé husle.

Silné stránky tejto postavy- štíhle ruky a nohy

Cieľ na vyváženie postavy- opticky vyvážiť siluetu, odviesť pozornosť od pása a naopak upriamiť pozornosť na štíhle nohy a ruky.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu páči sa mi. Ak si myslíte, že by mohol zaujať aj niektorého z Vašich priateľov, zdieľajte ho s nimi na sociálnych sieťach.

Autor: Alila Foto zdroj: sheknows.com, youbeauty.com