Zoštíhľujúce šaty-šaty ktoré vás na 100% zoštíhlia

Počuli ste už o zoštíhľujúcich šatách. Neverím že nie. Minimálne ste ich už videli a ani ste netušili, že sú to práve oni. Tento model šiat je v poslednom čase dosť obľúbený a nosia ho „celebrity“ u nás aj v zahraničí. Aj bežné ženy si pomaly osvojili tento štýl a tak môžeme tento model bežne obdivovať aj v slovenských uliciach. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na tieto šaty takpovediac pod lupou.

Zoštíhľujúce šaty

dámske šaty, damske saty, elegantné šaty,koktejlove saty,koktejlové šaty, zoštíhľujúce šaty, čiernobiele šatyToto je presne ten model šiat o ktorom sa budeme baviť v celom tomto článku. Sú to skvelé zoštíhľujúce šaty ktoré dokážu veľké zázraky. Sú síce jednoduché, ale presne o to ide. Sú ukážkovým príkladom toho, že v jednoduchosti je krása a najmä, že v jednoduchosti je sila. Netreba nič špeciálne vymýšľať oni si svoju prácu urobia dokonale to mi môžete veriť.

A v čom je ich tajomstvo?

Tajomstvo úspechu týchto šiat je v troch základných veciach

  • prvou je už spomínaná jednoduchosť
  • strih 
  • optická hra

 

Šaty majú jednoduchý nenápadný puzdrový strih, ktorý perfektne obopína krivky postavy. Ideálne je ak použitý materiál je trošku pevnejší, nie veľmi elastický. To zaručí, že budú lepšie držať tvar a nebudú zbytočne upozorňovať na nedostatky postavy. Malé percento elastanu ale určite nie je na škodu, aspoň sa v nich budete cítiť príjemne, pohodlne a budú sa vám aj ľahšie obliekať. Ideálna dĺžka tohto modelu je tesne okolo kolien, dokonca až tesne pod kolená. Tým vás šaty nielen zúžia ale aj predĺžia nakoľko vytvoria predĺženú líniu.

 

Optická hra

Zoštíhľujúce šaty dokonale využívajú optickú hru pričom naše zmysli oklamú tak, že postava vyzerá štíhlejšia užšia no prosto dokonalejšia než v skutočnosti je. A nie je na tom nič zložitého. Tmavšie časti sa nachádzajú na bočnej strane šiat. Svetlejšie zasa v stredovej časti.

Naše oči majú tendenciu sústrediť sa skôr na bledšie farby, ktoré týmto vystupujú do popredia a naopak menej sa sústredia na tmavšie boky, ktoré opticky osekávajú oblejšie časti postavy a tým postava pôsobí chudšie. Rovnako je to aj naopak preto zoštíhľujúce šaty často nájdeme aj v opačnom prevedení.

Farebné a materiálové zloženie

Zoštíhľujúce šaty sa najviac vyskytujú práve v klasickej čiernobielej kombinácii. Toto spojenie najviac využíva silu optického klamu, pretože tieto dve farby sú najviac kontrastné. Ale rovnakú službu vám urobia aj kombinácie napr. čierna s bledožltou, béžovou, bledomodrou, bledoružovou a pod. Kombinácii, ktoré vychádzajú z tohto základného princípu šiat  je naozaj veľa a nájdete ichv rôznych obmenách.

 dámske šaty, damske saty, elegantné šaty,koktejlove saty,koktejlové šaty, zoštíhľujúce šaty, čiernobiele šaty dámske šaty, damske saty, elegantné šaty,koktejlove saty,koktejlové šaty, zoštíhľujúce šaty, čiernobiele šaty 

dámske šaty, damske saty, elegantné šaty,koktejlove saty,koktejlové šaty, zoštíhľujúce šaty,puzdrové šaty dámske šaty, damske saty, elegantné šaty,koktejlove saty,koktejlové šaty, zoštíhľujúce šaty, puzdrové šaty

V poslednej dobe sa objavujú zoštíhľujúce šaty aj ako model s použitím čipky,priesvitných materiálov, rôznych aplikácií, potlačí a vzorovaných látok. Najčastejšie sa objavuje vzorovaná látka na prednom diele šiat a boky a zadná časť je jednofarebná. Obdobou týchto šiat je aj prevedenie ktoré má na bokoch napr. kvety, ornamenty a pod. Tieto majú tiež úlohu zamaskovať boky a nechcené krivky a pritiahnuť pozornosť na čisté línie v stredovej časti.

 dámske šaty, damske saty, elegantné šaty,koktejlove saty,koktejlové šaty, zoštíhľujúce šaty, puzdrové šaty dámske šaty, damske saty, elegantné šaty,koktejlove saty,koktejlové šaty, zoštíhľujúce šaty, puzdrové šaty

dámske šaty, damske saty, elegantné šaty,koktejlove saty,koktejlové šaty, zoštíhľujúce šaty, puzdrové šaty dámske šaty, damske saty, elegantné šaty,koktejlove saty,koktejlové šaty, zoštíhľujúce šaty, puzdrové šaty

Použitie

Zoštíhľujúce šaty rozhodne stoja za to, aby ste do nich investovali. Myslím, že ich s kľudným svedomím môžem zaradiť medzi tie kúsky oblečenia,  ktoré sú takzvanými stálicami. Ide o nadčasový model, ktorý sa ľahko kombinuje či už s topánkami, kabelkami ale aj so šperkami.

Majú skvelú využiteľnosť. Bez problémov si ich môžete zobrať do práce, na pohovor, s vhodnými doplnkami aj na oslavy, rodinné príležitosti, do divadla, na párty, ale napr. aj na smutnejšie udalosti v našich životoch napr. na pohreb.

No a v neposlednom rade to najdôležitejšie. Zoštíhľujúce šaty sedia prakticky na každý typ postavy bez rozdielu, či máte širšie boky alebo brucho, všetko závisí len od materiálu ktorý si vyberie.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu páči sa mi. Ak si myslíte, že mi mohol byť zaujímavý aj pre niekoho z Vaších známych, zdieľajte ho s nimi na sociálnych sieťach.

Autor: Alila Foto zdroj: pinterest.com