Zoštíhľujúce šaty-šaty ktoré vás na 100% zoštíhlia

zoštíhľujúce šaty, šaty zoštíhľujúce postavu, puzdrové šaty,elegantné šaty,čiernobiele šaty,šaty pre moletkyPočuli ste už o zoštíhľujúcich šatách. Neverím že nie. Minimálne ste ich už videli a ani ste netušili, že sú práve oni. Tento model šiat je v poslednom čase dosť obľúbený a nosia ho „celebrity“ u nás aj v zahraničí. Aj bežné ženy si pomaly osvojili tento štýl a tak môžeme tento model bežne obdivovať aj v slovenských uliciach. Preto som si povedala, že si zaslúžia trochu viac pozornosti. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na tieto šaty takpovediac pod lupou

Zoštíhľujúce šaty

Toto je presne ten model šiat o ktorom sa budeme baviť v celom tomto článku. Sú to skvelé zoštíhľujúce šaty ktoré dokážu zoštíhľujúce šaty, šaty zoštíhľujúce postavu, puzdrové šaty,elegantné šaty,čiernobiele šaty, šaty pre moletkyveľké zázraky. Sú síce jednoduché, ale presne o to ide. Sú ukážkovým príkladom toho, že v jednoduchosti je krása a najmä, že v jednoduchosti je sila. Netreba nič špeciálne vymýšľať oni si svoju prácu urobia dokonale to mi môžete veriť.

 Zoštíhľujúce šaty nájde aj u nás v eshope

A v čom je ich tajomstvo?

Tajomstvo úspechu týchto šiat je v troch základných veciach

  • prvou je už spomínaná jednoduchosť
  • strih 
  • optická hra

 

Šaty majú jednoduchý nenápadný puzdrový strih, ktorý perfektne obopína krivky postavy. Ideálne je ak použitý materiál je trošku pevnejší, nie veľmi elastický. To zaručí, že budú lepšie držať tvar a nebudú zbytočne upozorňovať na nedostatky postavy. Malé percento elastanu ale určite nie je na škodu, aspoň sa v nich budete cítiť príjemne, pohodlne a budú sa vám aj ľahšie obliekať. Ideálna dĺžka tohto modelu je tesne okolo kolien, dokonca až tesne pod kolená. Tým vás šaty nielen zúžia ale aj predĺžia nakoľko vytvoria predĺženú líniu.

Optická hra

Zoštíhľujúce šaty dokonale využívajú optickú hru pričom naše zmysli oklamú tak, že postava vyzerá štíhlejšia užšia no prosto dokonalejšia než v skutočnosti je. A nie je na tom nič zložitého. Tmavšie časti sa nachádzajú na bočnej strane šiat. Svetlejšie zasa v stredovej časti.

Naše oči majú tendenciu sústrediť sa skôr na bledšie farby, ktoré týmto vystupujú do popredia a naopak menej sa sústredia na tmavšie boky, ktoré opticky osekávajú oblejšie časti postavy a tým postava pôsobí chudšie. Rovnako je to aj naopak preto zoštíhľujúce šaty často nájdeme aj v opačnom prevedení.

zoštíhľujúce šaty, šaty zoštíhľujúce postavu, puzdrové šaty,elegantné šaty,čiernobiele šaty,šaty pre moletky           

                                                                                                         foto: rstyle.me

Farebné a materiálové zloženie

Zoštíhľujúce šaty sa najviac vyskytujú práve v klasickej čiernobielej kombinácii. Toto spojenie najviac využíva silu optického klamu, pretože tieto dve farby sú najviac kontrastné. Ale rovnakú službu vám urobia aj kombinácie napr. čierna s bledožltou, béžovou, bledomodrou, bledoružovou a pod. Kombinácii, ktoré vychádzajú z tohto základného princípu šiat  je naozaj veľa a nájdete ichv rôznych obmenách.

zoštíhľujúce šaty, šaty zoštíhľujúce postavu, puzdrové šaty,elegantné šaty,zoštíhľujúce šaty, šaty zoštíhľujúce postavu, puzdrové šaty,elegantné šaty

  foto: bluefly.com                                                         foto:bluefly.com  

V poslednej dobe sa objavujú zoštíhľujúce šaty aj ako model s použitím čipky,priesvitných materiálov, rôznych aplikácií, potlačí a vzorovaných látok. Najčastejšie sa objavuje vzorovaná látka na prednom diele šiat a boky a zadná časť je jednofarebná.

zoštíhľujúce šaty, šaty zoštíhľujúce postavu, puzdrové šaty,elegantné šatyzoštíhľujúce šaty, šaty zoštíhľujúce postavu, puzdrové šaty,elegantné šaty,

foto: nastygal.com                                                            foto: wengemoda.blogspot.com       

Obdobou týchto šiat je aj prevedenie ktoré má na bokoch napr. kvety, ornamenty a pod. Tieto majú tiež úlohu zamaskovať boky a nechcené krivky a pritiahnuť pozornosť na čisté línie v stredovej časti.

zoštíhľujúce šaty, šaty zoštíhľujúce postavu, puzdrové šaty,elegantné šaty, šaty s ornamentom,zoštíhľujúce šaty, šaty zoštíhľujúce postavu, puzdrové šaty,elegantné šaty, šaty s ornamentom,kvetované šaty

foto: nastygal.com                                                            foto:look.co.uk

Použitie

Zoštíhľujúce šaty rozhodne stoja za to, aby ste do nich investovali. Myslím, že ich s kľudným svedomím môžem zaradiť medzi tie kúsky oblečenia,  ktoré sú takzvanými stálicami. Ide o nadčasový model, ktorý sa ľahko kombinuje či už s topánkami, kabelkami ale aj so šperkami.

Majú skvelú využiteľnosť. Bez problémov si ich môžete zobrať do práce, na pohovor, s vhodnými doplnkami aj na oslavy, rodinné príležitosti, do divadla, na párty, ale napr. aj na smutnejšie udalosti v našich životoch napr. na pohreb.

No a v neposlednom rade to najdôležitejšie. Zoštíhľujúce šaty sedia prakticky na každý typ postavy bez rozdielu, či máte širšie boky alebo brucho, všetko závisí len od materiálu ktorý si vyberie.

zoštíhľujúce šaty, šaty zoštíhľujúce postavu, puzdrové šaty,elegantné šaty, šaty na plnoštíhle ženy, šaty pre moletky

 foto:ashleystewart.com                                      

 

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu páči sa mi. Ak si myslíte, že mi mohol byť zaujímavý aj pre niekoho z Vaších známych, zdieľajte ho s nimi na sociálnych sieťach.

Autor: Alila Foto zdroj: pinterest.com

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.