Zoznámte sa prosím: Farby jeseň/zima 2014

Módni odborníci sa každý rok predháňajú v tom, aby nám v dostatočnom predstihu predstavili farby, vzory a odtiene ktoré budú in v tej ktorej módnej sezóne. Každá sezóna má preto svoje charakteristické farby. Ani tento rok nezostali svojmu zvyku nič dlžní a určili farby na sezónu jeseň/zima 2014. Ak ste sa s nimi ešte nestihli oboznámiť teraz máte šancu to napraviť. Poďte sa so mnou pozrieť aké farby budú najbližších pár mesiacov vládnuť módnemu svetu.

Aj vy ste sa už niekedy zamýšľali nad tým, kto určuje aké farby zaplavia svetové móla a následne módne butiky s prichádzajúcou novou sezónou. Kto určí, že tento rok sa nám má páčiť červená a na jar zasa pudrová. Určite že to nie je len tak. Módny odborníci určia paletu odtieňov, ktoré podľa nich zohrajú významnú rolu v módnych kolekciách nadchádzajúcej sezóny. Jedným z popredných inštitútov zaoberajúcich sa touto problematikou je aj celosvetovo uznávaný inštitút na farby Pantone. Tu je 10 farieb, ktoré môžeme podľa nich očakávať najbližšie v každom obchode.

Zatiaľ čo pri jesenných a zimných kolekciách sme skôr zvyknutí na typické farby v odtieňoch opadaného lístia až po chladné sivé a modré odtiene. Tento rok je to vraj o niečom inom. Túto sezónu môžeme považovať za sezónu nezvyčajných, alebo nie až tak tradičných farieb. Čím nám táto sezóna dáva možnosť oslobodiť sa od klasických a možno už aj trochu nudných opozeraných odtieňov.

Teplé farby1a4068254d180a343c0a8949e477bacc

Paletu teplých tónov otvára farba s názvom Aurora Red. Ide o výrazný čevený odtieň, veľmi energický plný života ktorý nás zahreje a preberie k životu. Ďalšou teplu farbou z predstavenej palety je Sangria. Je to tiež výrazný červeno-ružový odtieň, ale predsa len už o čosi jemnejší ako predchádzajúca expresívna Aurora Red.

Výrazné červené farby dopĺňajú tlmenejšie ružové až fialové odtiene. Presne do tejto kategórie môžeme zaradiť aj odtieňRadiant Orchid. Túto farbu najlepšie opíšeme ako sviežu ružovo fialovú, ktorá určite zaujme a doplní váš outfit sladkým závanom exotiky. Oproti tomu odtieň Mauve Mist je typickým príkladom jemnej, éterickej až romantickej fialovo-ružovej.

Studené farby

Z pomedzi palety studených odtieňov v nadchádzajúcej sezóne jednoznačne vedú vojenská zelená v podobe odtieňa Cypress a modrá zastúpená až dvomi odtieňmi a to Bright Cobalt a Royal Blue.Zatiaľ čo vojenská zelená a kráľovská modrá nás možno až tak neprekvapia nakoľko v jesennej a zimnej móde sa už objavili aj predtým, ale kobaltová morá nie je až taká častá a prináša so sebou závan originálneho osvieženia. 

Tieto tri farby skvelo dopĺňa aj ďalšia farba a to odtieň Aluminium. Ide o neutrálnu šedú ktorá však predsa len nie je úplne klasickou šedou, ale objavuje sa v hliníkovom metalickom prevedení. Medzi neutrálne farby môžeme zaradiť aj ďalšiu farbu ktorou je Cognack. Tento príjemný hnedý odtieň s nádychom pôvabu a grácie naozaj skvelo ladí s ostatnými teplými aj studenými odtieňmi z tejto palety a vytvára jednoliaty celok. Poslednou farbou ktorú vybrali módny odborníci je veselý odtieň žltej pod názvom Misted Yellow. Ide tiež o netradičný a skôr odvážny odtieň ktorý rozsieti ponuré jesenné dni a pomôže nám priniesť trochu pozitívneho slniečka do našich dní.

Na to, aby ste tieto farby zapracovali do vášho šatníka netreba veľa. Stačí ak zvolíte niekoľko ťažiskových kúskov, alebo stavíte na doplnky a hneď dáte všetkým jasne vedieť, že viete čo sa nosí.

 

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu páči sa mi.  Ak si myslíte, že by mohol zaujímať aj niekoho z Vašich priateľov, tak ho s nimi zdieľajte na sociálnych sieťach.

Autor: Alila Foto: fashionbribes.com ,amodadacasa.com.br